Středa, 7 června, 2023
- Reklama -aktualne

Základ domácího fitka? Samozřejmě jednoruční činky

Spousta milovníků silového tréninku si postupem času sestavuje vlastní domácí fitko. Tento prostor jim poté slouží ke klidnému a časově nenáročnému cvičení bez zbytečného utrácení za permanentky. V dnešní době není problém vymyslet naprosto dostačující kombinaci vybavení. Proč nesmíte podcenit jednoručky?

Komplexní cviky

Ať už zrovna procházíte objemovou fází, rýsujete, chcete zvýšit svou sílu, nebo vás láká jakýkoliv další cíl, neobejdete se bez takzvaných komplexních cviků. Ty totiž zapojují více svalových skupin najednou, díky čemuž dosáhnete pořádných výsledků. Drtivá většina z nich vyžaduje volné váhy, jejichž typickým zástupcem jsou jednoruční činky.

Ty se hodí během cvičení hrudníku, tricepsů, bicepsů, ramen, břicha, celých zad a samozřejmě i nohou. Stačí se podívat na internetové videonávody a ihned vám dojde, kolik možností daná pomůcka poskytuje. Jestli si chcete dopřát stoprocentní dřinu bez zbytečného zdržování, vyhněte se levným cementovým kotoučům a šroubování. Raději si pořiďte profesionální jednoručky.

Připravte se na trénink

Vzhledem k popularitě fitness je naprosto jasné, že si můžete vybírat z desítek a desítek různých e-shopů s vybavením. Co se týče poměru ceny a kvality, zde už je situace o něco obtížnější. Dobrým příkladem je třeba oblíbený e-shop Strongmann, jenž nabízí kompletní seznam položek od A až po Z. To platí i pro různé druhy kulatých a hexagonálních jednoruček.

Snadno si tak zvolíte ideální řešení pro vaše konkrétní potřeby, a to za bezkonkurenční ceny. Určitě si nezapomeňte vybrat i solidní polohovatelnou lavici, protože bez ní byste asi těžko využili potenciál činek. Daná kombinace vám umožní tak pestrou škálu cviků, že budete moci pohodlně rozvíjet všechny svalové partie z bezpečí domova.   

pr článek

Další články autora