Úterý, 28 března, 2023
- Reklama -aktualne

V kyjevské zoo lidé stále chrání zvířata. Výbuchů se nejvíce bojí slon

Ředitel zoo se na invazi připravil.

Washington Post, Siobhán O’Grady, Kostiantyn Khudov
Externí přispěvatel

Ředitel kyjevské zoo Kyrylo Trantin uklidňuje slona Horaca. Je jediným slonem v zoo, ostatní dva zemřely v roce 2017.
KYJEV. Slona Chorase tak děsí výbuchy, že mu museli podat sedativa. Zebry drží uvnitř poté, co v panice ze zvuků střelby vrazili v běhu přímo do oplocení. Samice lemura Maya zůstala tak ochromená, že opustila své novorozené mládě, čímž ho téměř zabila.

Zoologické zahrady jsou často zapomenutými oběťmi válek po celém světě. A válka se nyní týká i Kyjevské zoologické zahrady, která je nedaleko klíčového vojenského zařízení a zřejmě stojí také v cestě ruského náporu na hlavní město.

Zvířata stále častěji vykazují známky stresu. Krčí se při zvukech sirén a výbuších, které znějí po celý den. V noci je často slyšet střelbu.

Na invazi se připravili
Zhruba padesát zaměstnanců a přibližně třicet členů jejich rodin se přestěhovalo do rozsáhlé zoo, aby nepřetržitě pečovaly o zvířata. Báli se toho nejhoršího a zároveň hledali úkryt před útoky ve svých vlastních čtvrtích.

Když zazní sirény, ukrývají se v provizorních krytech zoo: jeden je ve ptačí voliéře, druhý v nedokončeném akváriu. Ale velká zvířata jako sloni a žirafy se nemohou pohybovat pod zemí.

„Nemají se kde ukrýt ani utéct,“ říká devětačtyřicetiletý ředitel zoo Kyrylo Trantin.

pr článek

Další články autora