Úterý, 28 března, 2023
- Reklama -aktualne

Šok pro tenis. Světová jednička je zcela vysílená, ukončila kariéru

Australská tenistka Ashleigh Bartyová ukončila ve věku 25 let profesionální hráčskou kariéru.

Světová jednička oznámila nečekané rozhodnutí na sociální síti necelé dva měsíce po svém triumfu na Australian Open, což byl její třetí grandslamový titul v kariéře.

„Dnes je pro mě velmi emotivní den. Rozhodla jsem se ukončit kariéru,“ prohlásila Bartyová ve videu na Instagramu.

„Jsem tak šťastná a tak připravená, cítím v mém srdci, že pro mě jako osobu nastal na toto rozhodnutí ten správný moment.

Austrálie se dočkala. Bartyová završila dominantní jízdu za trofejí
Jsem vděčná za všechno, co mi tenis dal. Díky němu se mi splnily všechny sny a ještě mnohem víc, ale vím, že je správný čas rozloučit se a začít se snažit dosáhnout jiných snů.“

Bartyová vládla světovému žebříčku nepřetržitě 114 týdnů, což je čtvrtá nejdelší série v historii.

V roce 2021 triumfovala na Roland Garros, loni nenašla přemožitelku ve Wimbledonu a naposledy dominovala na domácím Australian Open, který vyhrála bez ztráty setu.

V šestiminutovém videu přiznala své blízké přítelkyni a bývalé partnerce v míchané čtyřhře Casey Dellacquové, že „ztratila fyzický drajv, motivaci a vše, co potřebujete, abyste mohli soutěžit na té naprosto nejvyšší úrovni“.

„Jsem úplně vysílená. Vím, že po fyzické stránce už nemám víc co vydat a to je pro mě úspěch.

Vydala jsem ze sebe absolutní maximum, tomuto krásnému sportu jsem dala všechno a jsem z toho opravdu šťastná,“ vysvětlila své důvody Australanka, která kromě tří grandslamových titulů ovládla i dalších 12 turnajů ve dvouhře a stejný počet ve čtyřhře.

Halepová plakala, Kvitová nemá slov

Nečekané oznámení australské tenistky Ashleigh Bartyové o konci kariéry zaskočilo několik bývalých soupeřek z okruhu WTA, který opustila jako její lídrka.

Češka Karolína Plíšková byla mezi prvními, která jí na sociální síti poblahopřála k úžasné kariéře.

„Bylo pro mě privilegium zahrát si proti tobě. Budeš nám všem moc chybět,“ napsala na twitteru Plíšková, která podlehla Bartyové ve loňském finále Wimbledonu.

Její krajanka Petra Kvitová potvrdila, že Bartyová byla na okruhu mimořádně oblíbená: „Ash, nemám slov… Tenis bez tebe nikdy nebude tak jistý! Obdivuji tě jako hráčku i jako člověka. Přeji ti jen to nejlepší!“

Bartyová oznámila rozhodnutí na sociální síti necelé dva měsíce po svém triumfu na Australian Open, což byl její třetí grandslamový titul v kariéře.

Světovému žebříčku vládla nepřetržitě 114 týdnů, což je čtvrtá nejdelší série v historii. V roce 2021 triumfovala na Roland Garros, loni nenašla přemožitelku ve Wimbledonu a naposledy dominovala na domácím Australian Open, který vyhrála bez ztráty setu.

Třínásobný grandslamový šampion a bývalý lídr mužského světového žebříčku Andy Murray se přidal: „Ash, žila jsi pro tenis. Budu si tě pamatovat jako skvělou hráčku.“

Rumunku Simonu Halepovou rozhodnutí Bartyové dohnalo až k slzám. „Ash, co mám říct? Víš, že jsem si po přečtení této zprávy poplakala? Budeš nám na turnajích chybět. Byla jsi výjimečná osoba, měla jsem možnost prožít s tebou úžasné chvíle,“ napsala Halepová.

„Obrovská díky za nesmazatelnou stopu, kterou si zanechala na kurtu, mimo něj a také v našich srdcích,“ uvedla ve stanovisku Ženská tenisová asociace (WTA).

pr článek

Další články autora