Úterý, 28 března, 2023
- Reklama -aktualne

Putin, náš prezident. Takto vypadá propaganda v ruském stylu

Zatímco na Ukrajině umírají nevinní lidé a svět kroky Vladimira Putina jednoznačně odsuzuje, v Rusku naplno zuří propaganda – na podporu války.

Nevyhnuly se jí ani tamní hokejové kluby – ať už v KHL nebo ve VHL. Podle více zdrojů měli obdržet od národního svazu dopis, ve kterém jim jeho představitelé dávají jednoznačná doporučení.

Nebo spíš – rozkazy…

„Všichni procházíme těžkým obdobím. Ve všech zpravodajských zdrojích se objevuje množství informací, velmi často nepravdivých,“ píše se ve zprávě.

S Putinem, „Z“ na hrudi. Je to nemocné! Riskoval by ruský hrdina basu?
„Podpora vlastní země během války je jediná možná reakce normálního člověka. Žádáme vás proto o podporu této akce ao spolupráci s fanoušky v otázce podpory naší armády,“ doplňuje údajně svaz.

Ten měl do klubů rozeslat i plakáty, na kterých je zobrazen šéf Kremlu. Doplňuje ho jednoznačný popis: Putin, náš prezident.

Na svém twitterovém účtu to dokumentuje například Karl Mansson, redaktor portálu hockeynews.com. Švéd přidal záběr z Voskresensku, který působí ve VHL.

Kluby prý mají propagandu šířit také prostřednictvím velkoplošných obrazovek na stadionech. Své kroky mají zdokumentovat a zaslat na svaz.

Podpory ruských vojsk se evidentně neštítí ani v KHL. Během jednoho z duelů na ledě Dynama Moskva se na takzvané kostce objevilo písmeno Z – to, které se nachází na ruské bojové technice.

Podobné obrázky pocházejí iz Kazaně.

pr článek

Další články autora