Úterý, 28 března, 2023
- Reklama -aktualne

Prodrive Hunter: Loebův speciál o 50 % slabší

Britská automobilka Prodrive se rozhodla přeměnit model Bahrain Raid Xtreme, známý ze závodu Rallye Paříž – Dakar, na silniční verzi. Výsledkem je off-road Prodrive Hunter, který má o 50% větší výkon než dakarský speciál legendárního Francouze Sebastiana Loeba.

Prodrive Hunter disponuje kvalitnějším podvozkem a protože jeho tvůrci nebyli limitováni žádnými předpisy závodních kategorií, mohli vytvořit skutečného ďábla. Hunter využívá sice stejný vidlicový šestiválec s objemem motoru 3,5 litru a dvěma turbodmychadly. Díky novému naladění a několika vylepšením nabídne výkon plných 600 koní s točivým momentem 700 Nm.

Pro lepší představu, je to o polovinu víc, než měl k dispozici Loeb se svým speciálem! I když spotřeba nebude zrovna nejnižší, 480litrová nádrž se postará o solidní dojezd. Společnost Prodrive ladila silniční off-road v anglickém Banbury v hrabství Oxfordshire. Pro zlepšení chování vozidla v běžném provozu vyměnil sekvenční manuál za plynulejší koncepci s pádly pod volantem.

Výsledkem je akcelerace z klidu na 100 km/h za méně než 4 s a maximální rychlost téměř 300 km/h. Hunter je ale vybaven 35palcovými terénními pneumatikami, které jsou určeny spíše pro hry v písku než na asfaltu. Tomuto zaměření odpovídá také prostorový rám z vysokopevnostní oceli, který poskytuje pevný základ pro přesnou optimalizaci geometrie. Podvozek modelu Hunter využívá dvojitá příčná ramena s duálními tlumiči a zdvihem 400 mm.

pr článek

Další články autora