Úterý, 28 března, 2023
- Reklama -aktualne

Plazmová řezačka: Spolehlivý nástroj pro dělení materiálů

Plazmová řezačka najde využití v mnoha různých oblastech, ať už jde o hobby či profi využití. Hodí se totiž pro dělení různých materiálů, kvalita řezu je vysoká, přičemž rychlost řezání je vyšší ve srovnání s jinými metodami.

Plazmová řezačka

Plazmová řezačka pro svůj provoz nepotřebuje mnoho, stačí elektřina a stlačený vzduch. Některé plazmové řezací stroje jsou vybaveny zabudovaným kompresorem, získáte tak vše potřebné v jednom. Případně stačí připojit externí zdroj vzduchu. Nemusíte tak investovat do speciálních plynů. I díky tomu je řezání plazmou méně finančně nákladné. Plazma je přitom přesná, řez je tenký a kvalitní a zvládnete vyřezat i složitější tvary. Proto je s oblibou využívána v řemeslné dílně, ovšem třeba i autodílně.

Elektrický oblouk

Plazmová řezačka funguje na principu řezání v úzkém stabilizovaném elektrickém oblouku. Ten je za pomoci hnacího plynu a vysoké rychlosti tlačen do materiálu, který se následně taví. Elektrický oblouk vzniká mezi vnější a vnitřní elektrodou. Díky metodě přeneseného oblouku můžete řezat všechny vodivé materiály. Plazmovou řezačku lze přitom nastavit i tak, aby fungovala bez přeneseného oblouku. S využitím této metody pak můžete řezat i nevodivé materiály.

Plasmová řezačka

Plasmová řezačka nabízí několik výhod, díky kterým je oblíbenou volbou. Nejenže si poradí s různými materiály, ale také nezáleží na stavu a kvalitě daného materiálu. Povrch může být oxidovaný, lakovaný, porušený, či znečištěný a na proces řezání to má pouze minimální vliv. Řezání plazmou je rychlejší než řezání kyslíkem, zejména při dělení tenkých a středně tlustých materiálů, ať už jde o hliník, měď, či vysokolegovanou ocel.

Řezání plazmou je moderní, levnou a rychlou metodou. Využíváno je pro ruční i strojní řezání, přičemž nabízí vysokou přesnost.

pr článek

Další články autora