Úterý, 28 března, 2023
- Reklama -aktualne

Konec bez plnohodnotného nástupce

Ikonické Subaru WRX STI nebude mít přímého nástupce. Japonská značka zveřejnila oficiální oznámení, ve kterém odhaluje další detaily a naznačuje elektrifikovanou budoucnost modelu.
Od Marek PAUCO Naposledy aktualizováno bře 20, 2022
Subaru rozhodně nepatří mezi nejoblíbenější značky na světě, ale rozhodně se může pochlubit velkým zástupem fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každou další premiéru. Jednou z nich byla reinkarnace modelu WRX STI, která bohužel nevznikne – alespoň tak říká oficiální oznámení. V něm se můžeme dočíst, že „Subaru zkoumá proveditelnost implementace nové generace WRX STI včetně elektrifikace. Nebude se však vyrábět na nové platformě WRX.” To znamená, že řada STI nebude mít přímé pokračování v nabídce nového WRX.

Toto je docela překvapivé rozhodnutí, zejména ve světle dřívějších oznámení a konceptů. Mnoho lidí vidělo nové WRX STI v konceptu S4 STI Performance představeném v Tokiu v lednu 2022. Vše nasvědčuje tomu, že koncept skončí.

Fanouškům WRX STI tak zůstaly předchozí verze, které díky vzrušující povaze zůstanou atraktivní bez ohledu na věk. Ti, kteří přesto počítají s novou verzí, se musí spokojit s obyčejným WRX nebo být trpěliví a spoléhat se na to, že „dostanou rozum“.

pr článek

Další články autora