Úterý, 28 března, 2023
- Reklama -aktualne

Končí Ramsay? Kanaďanova podmínka je jasná

Na slovenské reprezentační střídačce stojí už téměř pět let. Za tu dobu přivedl národní tým na mistrovství světa po delší době do čtvrtfinále, na letošních zimních olympijských hrách v Pekingu dokonce k senzačnímu bronzu.

Craig Ramsay se raduje po zisku bronzu v zápase olympijského turnaje v hokeji mužů o bronz Slovensko – Švédsko na ZOH 2022 v Pekingu.
Craig Ramsay je ve slovenském hokeji symbolem přerodu, úspěchu, změny k lepšímu. Kanaďan vštípil reprezentaci nový systém, pod jeho vedením hrají Slováci mimořádně aktivní hokej.

Mezi fanoušky je oblíbený, u hráčů má obrovský respekt.

Zkušený kouč, který teprve nedávno oslavil 71. narozeniny, tráví tyto dny doma. A po náročných dvou týdnech v Pekingu odpočívá.

Ramsayho odkaz Slovákům: Pokud je změna dobrá, není třeba se jí bát
„Po návratu mi to příliš nešlo, protože každý chtěl se mnou diskutovat o slovenské reprezentaci. Po příchodu domů jsem měl obrovskou oslavu, v rámci které jsem pro všechny přichystal dobré jídlo.

Každý byl hrdý na výkony Slováků a ocenil, čeho jsme dosáhli,“ říká Ramsay pro hockeyslovakia.sk, oficiální web SZLH.

Pro stejný zdroj se vyjádřil ik své budoucnosti. Ta by se měla i nadále spojovat se slovenskou reprezentací, i když…

Jistotu Ramsay Slovákům nedává. I on je zvědavý, jak dopadnou volby prezidenta SZLH. Ty se měly konat už minulý týden, ale kongres nakonec nebyl usnášeníschopný.

Proto musí kompetentní hledat nový termín. Kandidáti na post šéfa však i nadále zůstávají dva – současný prezident Miroslav Šatan a jeho soupeř Ludvík Jurinyi.

Ramsay vidí situaci jasně.

„Miroslav Šatan odvedl skvělou práci. Právě kvůli němu jsem přišel na Slovensko. Pokud by ve volbách nezvítězil, budu přemýšlet, jestli se vůbec vrátím.

Proč bych měl být na střídačce já, pokud on nedostal důvěru,“ netají své preference Ramsay.

Volby tak nebudou jen o to, kdo povede národní svaz v příštích letech, ale také o budoucnosti muže, který postavil slovenský hokej znovu na nohy.

pr článek

Další články autora