Úterý, 28 března, 2023
- Reklama -aktualne

BMW koupilo značku Alpina, co to znamená?

Od Daniel Balucha Naposledy aktualizováno bře 20, 2022
Aktuálně stále platí dohoda, která byla mezi společnostmi uzavřena ještě v roce 2020 a její platnost vyprší až v roce 2025. Alpina Burkard Bovensiepen se od 60. let věnovala tuningu a motoristickému sportu, avšak teprve v roce 1978 začala s oficiální úpravou aut značky BMW . Od roku 1983 je Alpina oficiálním výrobcem automobilů.

Ještě asi tři roky tedy budou konstruktéři a inženýři ze společnosti Alpina pracovat na úpravách modelů značky BMW v podstatě beze změny v pravidlech. Úpravy se zpravidla týkají motoru, převodovky, ale také podvozkových částí či interiéru.

Jak bude spolupráce těchto dvou značek vypadat o po roce 2025 zatím není známo. Automobilka BMW ale prozradila, že propustí většinu z 300 zaměstnanců, kteří pro značku Alpina aktuálně pracují. Zároveň ale vedení bavorské značky říká, že propuštěným zaměstnancům nabídne místo v rámci společnosti BMW Group.

„Pouštíme se do nové kapitoly našeho dlouhodobého partnerství. Získání práv na ochrannou známku nám pomůže formovat dlouhodobý směr vývoje značky. Jsme rádi, že můžeme značku Alpina přivítat v rodině BMW. “, říká Pieter Nota, přední člen představenstva BMW Group.

pr článek

Další články autora